AUTOWELT


MERCEDES-BENZ C-CLASS 220CDI 163HP AVANTGARDE

ОПРЕМА ABS AirBag ESP Multimedia System Припрема за Телефон Цен...

11,500 €
or a price proposal
Kochani

Cars

BMW X1 xDrive 20D 190HP AUTOMATIC

ОПРЕМА ABS AirBag ESP Multimedia System Припрема за Телефон Цен...

22,400 €
or a price proposal
Kochani

Cars

MERCEDES-BENZ C-CLASS COUPÉ C220D 163HP 9G-TRONIC SPORT+ AU

ОПРЕМА ABS AirBag ESP Multimedia System Припрема за Телефон Цен...

31,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI A7 3.0TDI 210HP QUATTRO AUTOMATIC

ОПИС Година: 2015 Марка: AUDI Модел: A7 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

28,700 €
or a price proposal
Kochani

Cars

PORSCHE MACAN S 3.0D 258HP AWD [4X4] AUTOMATIC

ОПИС Година: 2017 Марка: PORSCHE Модел: MACAN Гориво: ДИЗЕЛ ...

56,400 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI A3 1.6 TDI 116HP

ОПИС Година: 2018 Марка: AUDI Модел: A3 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

17,800 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI A6 50TDI 286HP S-TRONIC QUATTRO AUTOMATIC

ОПИС Година: 2019 Марка: AUDI Модел: A6 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

47,200 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI A3 SPORTBACK 1.6 TDI 116HP BUSINESS LINE

ОПИС Година: 2019 Марка: AUDI Модел: A3 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

17,200 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI A4 AVANT 2.0TDI 122HP

ОПИС Година: 2018 Марка: AUDI Модел: A4 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

18,900 €
or a price proposal
Kochani

Cars

MERCEDES-BENZ GLC-CLASS 250D 204HP 4-MATIC 9G-TRONIC SPORT+

ОПИС Година: 2017 Марка: MERCEDES-BENZ Модел: GLC-KLASSE Горив...

31,900 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI A3 SPORTBACK 1.6TDI 110HP

ОПИС Година: 2017 Марка: AUDI Модел: A3 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

16,900 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI A6 AVANT 40 TDI 204HP S-TRONIC SPORT LINE AUTOMATIC

ОПИС Година: 2019 Марка: AUDI Модел: A6 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

39,800 €
or a price proposal
Kochani

Cars

VW TIGUAN HIGHLINE 1.4TSI 150HP BMT DSG AUTOMATIC

ОПИС Година: 2018 Марка: VW Модел: TIGUAN Гориво: БЕНЗИН Мот...

24,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI A4 ALLROAD QUATTRO 40TDI 190HP S-TRONIC AUTOMATIC

ОПИС Година: 2020 Марка: AUDI Модел: A4 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

34,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

ALFA-ROMEO GIULIA 2.2D TURBO 150HP

ОПИС Година: 2018 Марка: ALFA-ROMEO Модел: GIULIA Гориво: ДИЗ...

19,800 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI Q7 S-LINE 3.0TDI 272HP QUATTRO S-TRONIC AUTOMATIC

ОПИС Година: 2016 Марка: AUDI Модел: Q7 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

53,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI Q3 35 TDI 150HP S-TRONIC AUTOMATIC

ОПИС Година: 2020 Марка: AUDI Модел: Q3 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

34,900 €
or a price proposal
Kochani

Cars

PEUGEOT 5008 1.6 BLUEHDI 120HP ACTIVE [7 SEATS]

ОПИС Година: 2018 Марка: PEUGEOT Модел: 5008 Гориво: ДИЗЕЛ М...

20,700 €
or a price proposal
Kochani

Cars

OPEL INSIGNIA 1.6 TURBO D 136HP

ОПИС Година: 2017 Марка: OPEL Модел: INSIGNIA Гориво: ДИЗЕЛ ...

16,800 €
or a price proposal
Kochani

Cars

VW PASSAT 1.6TDI 120HP COMFORTLINE AUTOMATIC

ОПИС Година: 2018 Марка: VW Модел: PASSAT Гориво: ДИЗЕЛ Мото...

25,300 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI A4 AVANT 2.0TDI 122HP

ОПИС Година: 2018 Марка: AUDI Модел: A4 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

19,300 €
or a price proposal
Kochani

Cars

VOLVO XC90 2.0 D4 190HP MOMENTUM AUTOMATIC

ОПИС Година: 2017 Марка: VOLVO Модел: XC90 Гориво: ДИЗЕЛ Мот...

39,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

PEUGEOT 508 1.5 BLUEHDI 130HP ACTIVE

ОПИС Година: 2019 Марка: PEUGEOT Модел: 508 Гориво: ДИЗЕЛ Мо...

21,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

AUDI A6 AVANT 40TDI 204HP PROLINE AUTOMATIC S-TRONIC

ОПИС Година: 2019 Марка: AUDI Модел: A6 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

41,700 €
or a price proposal
Kochani

Cars

BMW X5 sDrive25d 211HP AUTOMATIC

ОПИС Година: 2017 Марка: BMW Модел: X5 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор: ...

39,200 €
or a price proposal
Kochani

Cars

VW CADDY 1.6TDI 102HP

ОПИС Година: 2011 Марка: VW Модел: CADDY Гориво: ДИЗЕЛ Мотор...

8,300 €
or a price proposal
Kochani

Vans

BMW X4 xDrive 20D 190CH LOUNGE PLUS AUTOMATIC

ОПИС Година: 2017 Марка: BMW Модел: X4 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор: ...

36,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

VOLVO XC60 MOMENTUM 2.0 D4 190HP AWD [4X4]

ОПИС Година: 2018 Марка: VOLVO Модел: XC60 Гориво: ДИЗЕЛ Мот...

30,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

BMW X2 sDrive18d 2.0d 150HP ADVANTAGE AUTOMATIC

ОПИС Година: 2019 Марка: BMW Модел: X2 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор: ...

29,200 €
or a price proposal
Kochani

Cars

MERCEDES-BENZ GLC-CLASS FACELIFT 220CDI 194HP 4-Matic 9G-TR

ОПИС Година: 2019 Марка: MERCEDES-BENZ Модел: GLC-KLASSE Горив...

46,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

MERCEDES-BENZ CLS-CLASS AMG LINE 350D 286HP 4-MATIC 9G-THRON

ОПИС Година: 2019 Марка: MERCEDES-BENZ Модел: CLS-KLASSE Горив...

63,700 €
or a price proposal
Kochani

Cars

PORSCHE MACAN S 3.0TDI 260HP AT7 4X4 AUTOMATIC

ОПИС Година: 2017 Марка: PORSCHE Модел: MACAN Гориво: ДИЗЕЛ ...

61,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

BMW X5 xDrive 25D 2.0d 231HP [4x4] AUTOMATIC

ОПИС Година: 2018 Марка: BMW Модел: X5 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор: ...

40,700 €
or a price proposal
Kochani

Cars

BMW X2 sDrive 18i 1.5 140HP Lounge

ОПИС Година: 2019 Марка: BMW Модел: X2 Гориво: БЕНЗИН Мотор:...

26,600 €
or a price proposal
Kochani

Cars

MERCEDES-BENZ GL-CLASS 250CDI 204HP 4-MATIC 9G-TRONIC EXEC

ОПИС Година: 2018 Марка: MERCEDES-BENZ Модел: GLE-KLASSE Горив...

41,900 €
or a price proposal
Kochani

Cars

BMW X5 xDrive30D 265HP AUTOMATIC

ОПИС Година: 2019 Марка: BMW Модел: X5 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор: ...

73,400 €
or a price proposal
Kochani

Cars

VW TIGUAN 2.0TDI 140HP

ОПИС Година: 2008 Марка: VW Модел: TIGUAN Гориво: ДИЗЕЛ Мото...

9,800 €
or a price proposal
Kochani

Cars

PEUGEOT 508 1.5 BLUEHDI 130HP EAT8 ACTIVE AUTOMATIC

ОПИС Година: 2019 Марка: PEUGEOT Модел: 508 Гориво: ДИЗЕЛ Мо...

21,800 €
or a price proposal
Kochani

Cars

VW T-ROC 1.0 TSI 116HP LOUNGE

ОПИС Година: 2020 Марка: VW Модел: T-ROC Гориво: БЕНЗИН Мото...

19,400 €
or a price proposal
Kochani

Cars

VW SCIROCCO SPORTLINE COUPE 2.0TDI 150HP DSG Automatic

ABS AirBag ESP Multimedia System Припрема за Телефон Централна Б...

17,300 €
or a price proposal
Kochani

Cars

Side 1 from 3

AUTOWELT

Telephone: 078/203-200 076/699-999

Address: Todosie Paunov 36

City: Кочани

Web page: https://www.autowelt.mk

Facebook side: https://www.facebook.com/autowelt.mk

Instagram side: https://instagram.com/autowelt.mk

AutoWelt е компанија која е основана во 2010 година како подружница на ОФИС ЕКСПРЕС и е еден од најзначајните брендови на Офис Експрес ДООЕЛ – Кочани. AutoWelt се занимава со увоз и продажба на комерцијални, патнички и товарни половни возила. Постоењето на AutoWelt започнува со склучување ексклузивен договор за соработка помеѓу Volkswagen Financial Service - Германија и Офис Експрес ДООЕЛ. Заедничката визија, искуство и љубов спрема автомобилизмот како и желбата на еден начин да се обнови автомобилскиот пазар во Република Македонија, се едни од главните столбови на долгогодишната успешна соработка. По деталните истражувања кои тимот на AutoWelt ги направи, како на територијата на нашата земја но така и пошироко во регионот, заклучивме дека е потребно пред се да понудиме поголем избор на проверени возила со врвен квалитет, гаранција, сигурност и транспарентност кон клиентите. Сето тоа искомбинирано со поволните цени соодветни за нашиот пазар, како и комплетната посветеност и грижа кон клиентите го издигнаа AutoWelt на врвот на автомобилскиот пазар. На почетокот AutoWelt започна со увоз и продажба на едни од најпродаваните брендови на автомобили низ целиот свет, AUDI и VOLKSWAGEN. Овозможивме разновиден избор на возила од мали градски автомобили до луксузни лимузини. Отворени за соработка како и желбата да ги задоволиме потребите и барањата на нашите клиенти и нивната заинтересираност за други брендови возила, одлучивме да го прошириме нашиот избор и во 2017 година склучивме нов договор за соработка со добро познатата лизинг компанија. Со ова на нашите клиенти им овозможивме огромен избор од најпознатите и најуспешните брендови на автомобили како што се PORSCHE, MERCEDES-BENZ, BMW, LAND ROVER, OPEL, CITROEN, RENAULT, ALFA-ROMEO, VOLVO, NISAN, SEAT, SKODA, PEUGEOT... Клучот на успехот на AutoWelt се должи секако и на посветеноста и пожртвуваноста од страна на нашиот стручно образовен кадар, кои се максимално посветени да допринесат за успешноста и профитабилноста на AutoWelt. Уште од самите почетоци AutoWelt стекнува потполна довербата од своите клиенти. Со комплетната посветеност, поддршка и лојалност кон купувачите, го направивме купувањето автомобил вистинско позитивно искуство како и што треба да биде. Без малтретирање, двоумење, скептичност и страв од можност да бидат измамени, со комплетна поддршка и помош да го изберат возилото кое најмногу им одговара... Задоволни и среќни клиенти е првата цел за која се залагаме и секојдневно се трудиме и надоградуваме.

Contact the advertiser via e-mail
Enter the correct result:
Spam protection & IP save
Sending advertising offers is strictly prohibited!
Send a message
AUTOWELT

СВЕТОТ НА НАЈДОБРИТЕ АВТОМОБИЛИ
Todosie Paunov 36
2300

Кочани
https://www.autowelt.mk

www.reklama5.mk/AutoWelt

078/203-200 076/699-999

https://www.autowelt.mk

Welcome to Reklama5.mk

In order to make the Reklama5 easier and more accessible to use, we use cookies on our website. By surfing on reklama5.mk you agree to use cookies. You can find detailed information at Cookie Policy

I agree